Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich  
 
Budzów      BudzówBystra-Sidzina   Bystra-SidzinaJabłonka       JabłonkaJordanówMiasto JordanówKoszarawa     KoszarawaLanckorona    LanckoronaLipnica Wielka   Lipnica WielkaMaków Podhalański Maków PodhalańskiMucharz       MucharzStryszawa      StryszawaStryszów       StryszówSucha Beskidzka Sucha BeskidzkaZawoja         ZawojaZembrzyce     Zembrzyce

Stowarzyszenie
Gmin Babiogórskich

Stowarzyszenie
Wydarzenia
  Jesteś tutaj strona główna wydarzenia 06.06.2015
STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGÓRSKICH

ul. Mickiewicza 19
34-200 Sucha Beskidzka
tel. 665-053-572
info@sgb.org.pl
www.sgb.org.pl


 


ARCHIWUM WYDARZEŃ
  ROK 2019
  ROK 2018
  ROK 2017
  ROK 2016
  ROK 2015
  ROK 2014
  ROK 2013
  ROK 2012
  ROK 2011
  ROK 2010
  ROK 2009

6 czerwiec 2015 roku

Konkurs "LEONARDO" 2015 rozstrzygniętyOd 20 lat Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich organizuje Konkurs Wiedzy Ogólnej dla Gimnazjalistów "LEONARDO". Konkurs ten rozgrywany jest w trzech etapach: szkolnym, gminnym oraz finałowym, w którym udział biorą reprezentanci 14 gmin polskich i 11 gmin słowackich.

Tegoroczny finał odbył się w miejscowości Zubrohlava na Słowacji w dniu 3 czerwca. W Finale wzięło udział łącznie 59 uczniów z Polski i Słowacji. Po części pisemnej wyłoniono dwunastkę najlepszych, którzy zmierzyli się w części ustnej czyli finale ścisłym. Poprawność odpowiedzi oceniała Komisja w składzie: Pani Krystyna Szczepaniak, Pan Andrzej Sasuła, Pan Maciej Mażul oraz Pan Marcin Leśniakiewicz. Każdy z finalistów odpowiadał na 5 pytań w wybranej przez siebie grupie, czyli matematyczno-przyrodniczej lub humanistycznej. W wyniku tych zmagań poszczególni uczniowie uplasowali się na następujących miejscach: I miejsce – Maria Wątorczyk z Gminy Jabłonka; II miejsce – Karol Zembol z Gminy Bystra Sidzina; III miejsce – Karol Talaga z Gminy Stryszów; IV miejsce – Rafał Wróbel z Gminy Bystra Sidzina; V miejsce – Michał Makówka z Gminy Stryszów; VI miejsce – Beata Polak z Gminy Budzów; VI miejsce (równorzędne) – Emilia Herok z Gminy Stryszów; VIII miejsce – Daniel Siwiec z Suchej Beskidzkiej; IX miejsce – Julia Janowiak z Gminy Jabłonka; IX miejsce (równorzędne) – Daria Kamińska z Gminy Stryszawa; XI miejsce – Andrej Bublak z Rabcic (Słowacja); XII miejsce – Michaela Florkova z Oravskiej Jasenicy (Słowacja).

Tradycyjnie, już od dwudziestu lat, nagrodą dla 41 najlepszych finalistów jest wycieczka. Do tej pory młodzież gimnazjalna z Polski i Słowacji w trakcie tych wspólnych wycieczek miała okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w swoich Ojczyznach jak również Wiedeń, Budapeszt, Lwów. W tym roku zaplanowano wycieczkę do Krakowa gdzie gimnazjaliści będą mogli zapoznać się między innymi z podziemną trasą wycieczkową pod krakowskim Rynkiem.

Mija 20 lat, a zainteresowanie Konkursem nie maleje. Atutem jest jego główna idea, a mianowicie stworzenie okazji młodym ludziom do "popisania się" swoją wiedzą ogólną, często wykraczającą poza ramy programowe (np. wiedza o regionie) no i oczywiście nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni – niektóre z nich przetrwały do dziś. Nie można nie wspomnieć, że pomysłodawcą i organizatorem tego Konkursu, w 1995 roku, był ówczesny zastępca Burmistrza Makowa Podhalańskiego – Pan Andrzej Sasuła, któremu przy każdej okazji serdecznie za to dziękujemy.

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości autora Pana Roberta Kadeli. 

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572