Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich  
 
Budzów      BudzówBystra-Sidzina   Bystra-SidzinaJabłonka       JabłonkaJordanówMiasto JordanówKoszarawa     KoszarawaLanckorona    LanckoronaLipnica Wielka   Lipnica WielkaMaków Podhalański Maków PodhalańskiMucharz       MucharzStryszawa      StryszawaStryszów       StryszówSucha Beskidzka Sucha BeskidzkaZawoja         ZawojaZembrzyce     Zembrzyce

Stowarzyszenie
Gmin Babiogórskich

Stowarzyszenie
Wydarzenia
  Jesteś tutaj strona główna wydarzenia 07.11.2014
STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGÓRSKICH

ul. Mickiewicza 19
34-200 Sucha Beskidzka
tel. 665-053-572
info@sgb.org.pl
www.sgb.org.pl


 


ARCHIWUM WYDARZEŃ
  ROK 2019
  ROK 2018
  ROK 2017
  ROK 2016
  ROK 2015
  ROK 2014
  ROK 2013
  ROK 2012
  ROK 2011
  ROK 2010
  ROK 2009

07 listopad 2014 roku

Kalendarz SGB 2015 - Siła Babiogórskich RoślinUkazał się kalendarz na rok 2015 pt. „Siła Babiogórskich Roślin”  Podobnie jak kalendarz na 2014 rok  składa się z trzech części.

Pierwsza– typowo praktyczna z podziałem tygodniowym na rozkładówkach -  ma służyć przede wszystkim właścicielom „Kalendarza”,  którzy będą mogli czynić stosowne notatki, posiłkując się równocześnie rożnymi informacjami typowymi dla kalendarzy (kalendarz imion, świąt i babiogórskich imprez wraz z krótkimi opisami najważniejszych z nich). W tej części dodatkowo wprowadzono Kalendarium historyczne oparte o poprzednie wydania, opracowane przez Janusza Kociołka i Marcina Leśniakiewicza, a uzupełnione przez Urszulę Janicką-Krzywdę i Katarzynę Słabosz - Palacz. Warstwa ilustracyjno-opisowa, wzbogacająca tę część, została przygotowana przez Katarzynę Fujak w formie fotograficznej galerii najważniejszych babiogórskich roślin (w kolejności alfabetycznej) wraz z krótkimi charakterystykami.

Druga część „Kalendarza” poświęcona jest opisowi i zastosowaniu roślin występujących w okolicach Babiej Góry w rożnych dziedzinach życia. Ta część „Kalendarza” składa się z dwóch rozdziałów: pierwszy, autorstwa Katarzyny Fujak, Siła babiogórskich roślin, jest uzupełnieniem galerii i przedstawia poszerzone informacje na temat szaty roślinnej Babiej Góry, oraz drugi, autorstwa Eweliny Harańczyk, Medycyna ludowa pod Babią Górą. Profilaktyka– leczenie – ludowi specjaliści, stanowiący przegląd zabiegów leczniczych oraz charakteryzuje zastosowanie roślin w medycynie ludowej na przestrzeni wieków. Teksty ilustrowane są rycinami Moniki Tlałki i fotografiami Pawła Franczaka, Katarzyny Fujak, Piotra Krzywdy i Katarzyny Słabosz-Palacz.

Trzecia część to Teleinformator babiogórski, w którym odbiorcy znajdą podstawowe informacje teleadresowe instytucji znajdujących się na obszarze działalności Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, zaktualizowana na podstawie informacji, które nadeszły do redakcji „Kalendarza” od przedstawicieli poszczególnych gmin i powiatów.


Kalendarz można nabyć w siedzibie Stowarzyszenia – budynek Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej, ul. Mickiewicza 19, pokój nr 47, II piętro lub w Biurze Obsługi Mieszkańców w tymże budynku w cenie 20 zł za egzemplarz.

MM

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572