Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich  
 
Budzów      BudzówBystra-Sidzina   Bystra-SidzinaJabłonka       JabłonkaJordanówMiasto JordanówKoszarawa     KoszarawaLanckorona    LanckoronaLipnica Wielka   Lipnica WielkaMaków Podhalański Maków PodhalańskiMucharz       MucharzStryszawa      StryszawaStryszów       StryszówSucha Beskidzka Sucha BeskidzkaZawoja         ZawojaZembrzyce     Zembrzyce

Stowarzyszenie
Gmin Babiogórskich

Stowarzyszenie
Wydarzenia
  Jesteś tutaj strona główna wydarzenia 08.08.2014
STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGÓRSKICH

ul. Mickiewicza 19
34-200 Sucha Beskidzka
tel. 665-053-572
info@sgb.org.pl
www.sgb.org.pl


 


ARCHIWUM WYDARZEŃ
  ROK 2019
  ROK 2018
  ROK 2017
  ROK 2016
  ROK 2015
  ROK 2014
  ROK 2013
  ROK 2012
  ROK 2011
  ROK 2010
  ROK 2009

30 sierpień 2014 roku

XIX BABIOGÓRSKI ZŁAZ SAMORZĄDOWCÓW - ZAPROSZENIE

UWAGA! Zmiana miejsca docelowego Złazu

Ulega zmianie miejsce docelowe XIX Międzynarodowego Złazu Samorządowców organizowanego 30 sierpnia w Makowie Podhalańskim. Po Mszy Św. w makowskim Sanktuarium uczestnicy tego wydarzenia spotykają się na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego "Halniak" ( a nie jak wcześniej planowano na terenie Ośrodka Usług Turystycznych "Jazy").


W 2014 roku na trasie XIX Międzynarodowego Złazu Samorządowego spotykamy się w Makowie Podhalańskim. Gmina Maków Podhalański swym zasięgiem obejmuje miasto Maków Podhalański oraz 6 sołectw: Białkę, Grzechynię, Kojszówkę, Juszczyn, Wieprzec i Żarnówkę. Jej tereny o powierzchni ok. 109 km2 (Beskid Żywiecki) oraz Pasmem Koskowej Góry (Beskid Makowski), przez które przebiegają liczne szlaki turystyczne.

Niepowtarzalne górskie krajobrazy z rozległą powierzchnią kompleksów leśnych, bogactwo szaty roślinnej, liczne górskie potoki, cisza i rześkie powietrze sprawiają, że gmina jest bardzo dobrym miejscem do spędzania wolnego czasu. Duże bogactwo runa leśnego i łagodne ukształtowanie terenu przyciągają tu wielu zwolenników grzybobrania i górskich wędrówek. Na zwolenników aktywnych form wypoczynku czekają szlaki turystyczne, trasy rowerowe i konne, a także szlaki tematyczne. Gmina oferuje, nie tylko walory przyrodniczo-krajobrazowe, ale także możliwość poznania ciekawych zabytków, kultury i unikatowej tradycji.

Uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców gmin będących członkami Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich i uczestników złazu zostanie odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia Sanktuarium, w ołtarzu którego króluje obraz Matki Bożej Opiekunki Rodzin z XVI wieku, koronowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II w 1979 roku, podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Znajdują się w nim również dwie kaplice: jedna poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z jego relikwiami, a druga Miłosierdzia Bożego z relikwiami Błogosławionej Siostry Faustyny.

Docelowym punktem spotkania będzie Ośrodek Usług Turystycznych „JAZY” w Makowie Podhalańskim, gdzie serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników na tradycyjny poczęstunek, występy zespołów, konkursy i zabawy.

Cel złazu:

Celem złazu jest tworzenie wśród wspólnoty samorządowej przyjaznej atmosfery, integracji społeczności lokalnej, mieszkającej po obydwu stronach granicy polsko-słowackiej, promowanie piękna górskich miejscowości oraz zachęcanie do uprawiania turystyki jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Zespół Organizacyjny:

Komandor Złazu: Starszy Gazda SGB - Marek Listwan
Z-ca Komandora: Burmistrz Makowa Podhalańskiego - Paweł Sala
Dyrektor MBP w Makowie Podhalańskim - Halina Rejowska
Kapelan SGB - o. Tomasz Michalski
Proboszcz Parafii Maków Podhalański - ks. Tadeusz Różałowski
Sekretarz Gminy Maków Podhalański - Maria Czarniak
Sekretarz SGB - Maria Mazur

 Do pobrania:

  1. PLAKAT ZŁAZU
  2. REGULAMIN ZŁAZU
  3. TRASY ZŁAZU
  4. PROGRAM ZŁAZU

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572