Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich  
 
Budzów      BudzówBystra-Sidzina   Bystra-SidzinaJabłonka       JabłonkaJordanówMiasto JordanówKoszarawa     KoszarawaLanckorona    LanckoronaLipnica Wielka   Lipnica WielkaMaków Podhalański Maków PodhalańskiMucharz       MucharzStryszawa      StryszawaStryszów       StryszówSucha Beskidzka Sucha BeskidzkaZawoja         ZawojaZembrzyce     Zembrzyce

Stowarzyszenie
Gmin Babiogórskich

Stowarzyszenie
Wydarzenia
  Jesteś tutaj strona główna wydarzenia 15.06.2011
STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGÓRSKICH

tel. 665-053-572
info@sgb.org.pl
www.sgb.org.pl


 


ARCHIWUM WYDARZEŃ
  ROK 2019
  ROK 2018
  ROK 2017
  ROK 2016
  ROK 2015
  ROK 2014
  ROK 2013
  ROK 2012
  ROK 2011
  ROK 2010
  ROK 2009


15 CZERWIEC 2011 roku

LEONARDO 2011Już po raz szesnasty Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich zorganizowało i przeprowadziło Konkurs Wiedzy Ogólnej dla Gimnazjalistów „LEONARDO”. W konkursie tym bierze udział młodzież gimnazjalna z 14 gmin zrzeszonych w SGB oraz z 8 gmin słowackich, przez co Konkurs posiada rangę „międzynarodowego”. W kolejnych etapach Konkursu wyłaniani są reprezentanci poszczególnych gmin. W roku bieżącym finał główny odbył się w Gminie Stryszawa w Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki. W opinii uczestników i opiekunów był to jeden z najlepiej zorganizowanych finałów w historii „LEONARDO”.

W rozgrywce finałowej bierze udział 56 uczniów w tym ośmioro ze Słowacji. Po części pisemnej na „polu bitwy” pozostaje najlepsza dziesiątka. Każdy z dziesięciorga uczestników finału ścisłego bierze udział w mini quizie odpowiadając na pięć pytań.
Dla 38 uczestników, którzy osiągnęli odpowiednio dobre wyniki nagrodą jest 3 dniowa wycieczka. Do tej pory finaliści „LEONARDO” mieli okazję zwiedzić Wiedeń, Bratysławę, Budapeszt, Warszawę, Częstochowę, Lwów, słowacki Liptów i Spisz, najciekawsze zabytki małopolski, Góry Stołowe i Wrocław.

W tym roku zaplanowano wycieczkę „szlakiem polskiego renesansu”, gdzie gimnazjaliści odwiedzili Baranów Sandomierski, Sandomierz, Puławy, Nałęczów, Kazimierz Dolny n/Wisłą, zamek w Janowcu oraz wypłynęli w rejs statkiem po Wiśle.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i mamy nadzieję, że zarówno udział w Konkursie jak i w wycieczce dostarczył niezapomnianych wrażeń i zaowocował nowymi przyjaźniami, szczególnie polsko – słowackimi, bo przecież integracja transgraniczna młodzieży jest jednym z celów jaki przyświeca idei tego Konkursu.

Zb. Kowalski
 z up. Zarządu SGB
 koordynator Konkursu

 
STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572