Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich  
 
Budzów      BudzówBystra-Sidzina   Bystra-SidzinaJabłonka       JabłonkaJordanówMiasto JordanówKoszarawa     KoszarawaLanckorona    LanckoronaLipnica Wielka   Lipnica WielkaMaków Podhalański Maków PodhalańskiMucharz       MucharzStryszawa      StryszawaStryszów       StryszówSucha Beskidzka Sucha BeskidzkaZawoja         ZawojaZembrzyce     Zembrzyce

Stowarzyszenie
Gmin Babiogórskich

Stowarzyszenie
Wydarzenia
  Jesteś tutaj strona główna wydarzenia 21.11.2013
STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGÓRSKICH

ul. Mickiewicza 19
34-200 Sucha Beskidzka
tel. 665-053-572
info@sgb.org.pl
www.sgb.org.pl


 


ARCHIWUM WYDARZEŃ
  ROK 2019
  ROK 2018
  ROK 2017
  ROK 2016
  ROK 2015
  ROK 2014
  ROK 2013
  ROK 2012
  ROK 2011
  ROK 2010
  ROK 2009

21 listopad 2013 roku

KALENDARZ SGB 2014 - BABIOGÓRSCY ZBÓJNICYW 2012 roku Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich zaprezentowało nowy układ „Rocznika Babiogórskiego”, który spotkał się z pozytywnym odbiorem. W tym roku czas przyszedł na nową formułę „Kalendarza SGB”. Główną myślą towarzyszącą pracom koncepcyjnym była próba „upraktycznienia” tego wydawnictwa, przy jednoczesnym zachowaniu, zgodnie z tradycją kultywowaną w „Kalendarzu”, w miarę proporcjonalnie rozłożonego zakresu treści, prezentujących gminy należące do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich.

„Kalendarz” składa się z trzech części. Pierwsza – typowo praktyczna z podziałem tygodniowym na rozkładówkach – ma służyć przede wszystkim właścicielom „Kalendarza”, którzy będą mogli czynić stosowne notatki, posiłkując się równocześnie rożnymi informacjami typowymi dla kalendarzy (kalendarz imion, świąt i babiogórskich imprez wraz z krótkimi opisami najważniejszych z nich). W tej części dodatkowo wprowadzono Kalendarium historyczne oparte o poprzednie wydania.

Druga część „Kalendarza” 2014 poświęcona jest historii zbójnictwa pod Babią Górą. Trzecia część to Teleinformator babiogórski, w którym odbiorcy znajdą podstawowe informacje teleadresowe instytucji znajdujących się na obszarze działalności Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich (w zamyśle będzie to stała część „Kalendarza”, na bieżąco uzupełniana).

Mamy nadzieję, że nowa formuła „Kalendarza” przypadnie do gustu Czytelnikom, liczymy na Państwa sugestie, które będą pomocne przy tworzeniu kolejnych wydań w przyszłości. Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego wydawnictwa – Autorom tekstów, fotografii i obrazów oraz wszystkim tym, którzy nieodpłatnie udostępnili własne materiały do publikacji. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pomysłodawcy tegorocznej edycji „Kalendarza” oraz osobom zaangażowanym w pracę nad jego wydaniem.

„Kalendarz” można nabyć w Biurze Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miasta oraz w siedzibie Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich (budynek Urzędu Miasta, pok. 47) w godzinach urzędowania. Cena kalendarza – 20 zł.

MM

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572