Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich  
 
Budzów      BudzówBystra-Sidzina   Bystra-SidzinaJabłonka       JabłonkaJordanówMiasto JordanówKoszarawa     KoszarawaLanckorona    LanckoronaLipnica Wielka   Lipnica WielkaMaków Podhalański Maków PodhalańskiMucharz       MucharzStryszawa      StryszawaSucha Beskidzka Sucha BeskidzkaZawoja         ZawojaZembrzyce     Zembrzyce

Stowarzyszenie
Gmin Babiogórskich

Stowarzyszenie
Wydarzenia
  Jesteś tutaj strona główna archiwum wydarzeń 25.01.2010
STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGÓRSKICH

ul. Mickiewicza 19
34-200 Sucha Beskidzka
tel. 665-053-572

info@sgb.org.pl
www.sgb.org.pl


 


ARCHIWUM WYDARZEŃ
  ROK 2019
  ROK 2018
  ROK 2017
  ROK 2016
  ROK 2015
  ROK 2014
  ROK 2013
  ROK 2012
  ROK 2011
  ROK 2010
  ROK 2009


25 styczeń 2010 roku

Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia Gmin BabiogórskichXI Samorządowe Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich odbyło się w dniu 23 stycznia 2010 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Koszarawie, a gospodarzem spotkania był wójt gminy Władysław Puda, który powitał przybyłych gości z gmin stowarzyszonych oraz przedstawicieli słowackiego Zdrużenia Babia Hora.

Następnie z życzeniami i Słowem Bożym zwrócił się do zgromadzonych Proboszcz Parafii Koszarawa Ksiądz Adam Stopa, a po odmówieniu modlitwy uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i składali życzenia. Ciepłą atmosferę noworocznego spotkania podkreślały występy zespołu wykonującego regionalne kolędy i pastorałki.
Ponadto Życzenia Noworoczne od Zarządu Stowarzyszenia złożył Starszy Gazda Marek Listwan, który dokonał także podsumowania działalności SGB w ubiegłym roku przedstawiając w chronologicznym porządku najważniejsze zrealizowane przedsięwzięcia.

Goście otrzymali najnowsze wydawnictwa Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, tj. Kalendarz na 2010 rok prezentujący dorobek i osiągnięcia gmin należących do Stowarzyszenia w okresie 20 lat działalności samorządów oraz jedenasty tom Rocznika Babiogórskiego zawierający materiały  z sympozjum nt. strat wojennych w miejscowościach około babiogórskich, które odbyło się w miesiącu wrześniu ubiegłego roku na zamku w Suchej Beskidzkiej.

Spotkania opłatkowe to tradycyjnie okazja  do nagradzania najbardziej zasłużonych za całoroczną pracę. Każda gmina ma możliwość zgłoszenia kandydatury wraz z uzasadnieniem osoby lub organizacji pozarządowej, która swoją pracą w środowisku zasłużyła na wyróżnienie „Laurem Babiogórskim”. W tym roku Zarząd SGB „Laurem Babiogórskim” stopnia szczególnego w postaci statuetki i dyplomu wyróżnił: Księdza Ryszarda Więcka – Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Klemensa w Zawoi, Józefa Omylaka – Dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego,

Stanisława Lichosyta – Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka, Stanisława Pawlika – Burmistrza Makowa Podhalańskiego oraz Marka Listwana – Wójta Gminy Zawoja. „Laur Babiogórski” stopnia podstawowego wręczono Pani Annie Koziana – hafciarce z Makowa Podhalańskiego.

Ponadto podziękowania otrzymały: Gmina Mucharz – za organizację Finału XIV Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo 2009”, Miasto Sucha Beskidzka – za organizację ubiegłorocznego spotkania opłatkowego oraz pomoc w organizacji sympozjum nt. strat wojennych w miejscowościach okołobabiogórskich, Gmina Budzów – za organizację XIV Babiogórskiego Złazu Samorządowców w 2009 roku.

Dalsza część spotkania upłynęła na rozmowach o współpracy w obszarze babiogórskim.  Na zakończenie wójt Władysław Puda oraz Starszy Gazda SGB Marek Listwan podziękowali gościom za liczne przybycie, wszyscy zostali również zaproszeni na XV Złaz Samorządowców, który w tym roku odbędzie się w gminie Stryszawa.

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572