Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich  
 
Budzów      BudzówBystra-Sidzina   Bystra-SidzinaJabłonka       JabłonkaJordanówMiasto JordanówKoszarawa     KoszarawaLanckorona    LanckoronaLipnica Wielka   Lipnica WielkaMaków Podhalański Maków PodhalańskiMucharz       MucharzStryszawa      StryszawaSucha Beskidzka Sucha BeskidzkaZawoja         ZawojaZembrzyce     Zembrzyce

Stowarzyszenie
Gmin Babiogórskich

Stowarzyszenie
Wydarzenia
  Jesteś tutaj strona główna wydarzenia 26.10.2017
STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGÓRSKICH

ul. Mickiewicza 19
34-200 Sucha Beskidzka
tel. 665-053-572
info@sgb.org.pl
www.sgb.org.pl


 


ARCHIWUM WYDARZEŃ
  ROK 2019
  ROK 2018
  ROK 2017
  ROK 2016
  ROK 2015
  ROK 2014
  ROK 2013
  ROK 2012
  ROK 2011
  ROK 2010
  ROK 2009

26 października 2017 roku

"Babia Góra i okolice. Przewodnik po obszarze Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich” - najlepsze wydawnictwo o górachPublikacja „Babia Góra i okolice. Przewodnik po obszarze Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich” zajęła III miejsce w kategorii Przewodniki w 2. Międzynarodowym Konkursie ”Najlepsze wydawnictwa o górach” zorganizowanym  przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, Targi w Krakowie Sp. z o.o. oraz Wydawnictwo Karpaty – Andrzej Łączyński.

Celem konkursu jest promowanie wydawnictw o górach polskich i świata oraz tematyce z górami związanej, które zostały wydane w następujących kategoriach:
I Albumy (wydane w dowolnym języku)
II Przewodniki (wydane w dowolnym języku)
III Monografie, wydawnictwa popularnonaukowe oraz inne (wydane w języku polskim)
IV Proza literacka o tematyce górskiej (wydana w języku polskim)
V Mapy (wydane w dowolnym języku)
VI Atlasy (wydane w języku polskim),
a ukazały się z wydrukowaną datą wydania w latach 2015 – 2017.

W tej edycji konkursu brało udział 39 wydawców, w tym 25 polskich oraz 14 zagranicznych (Anglia, Austria, Bułgaria, Czechy, Grecja, Słowacja i Ukraina). Zgłoszono 124 tytuły, w tym 82 polskie i 42 zagraniczne.

W kategorii Przewodniki I miejsce przypadło Wydawnictwu Tatrzańskiego Parku Narodowego, Zakopane Przewodnik Przyrodniczy po Tatrach Polskich, II miejsce jury przyznało Wydawnictwu COMPASS, Kraków Bieszczady na rowerze. Nie tylko dla profesjonalistów, III miejsce przepadło naszej publikacji.

Uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się 26 października br. w pierwszy dzień 21 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu oraz jury za tak wysoką ocenę naszego wydawnictwa. Jest to niewątpliwie wyraz uznania i docenienie wysiłku włożonego przez autora Pana Marcina Leśniakiewicza w opracowanie tak obszernego i dokładnego przewodnika po obszarze 14 gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich. Przewodnik został już raz wyróżniony w 2015 roku (w roku jego wydania) na XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim wyróżnionym, a szczególnie Babiogórskiemu Parkowi Narodowemu, którego książka Wody Babiej Góry zajęła I miejsce w kategorii Monografie, Wydawnictwa Popularnonaukowe oraz inne.

 

 
STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572