Kalendarz na rok 2015

Kalendarz na rok 2015

Ukazał się kalendarz na rok 2015 pt. „Siła Babiogórskich Roślin”  Podobnie jak kalendarz na 2014 rok  składa się z trzech części.

Pierwsza– typowo praktyczna z podziałem tygodniowym na rozkładówkach –  ma służyć przede wszystkim właścicielom „Kalendarza”,  którzy będą mogli czynić stosowne notatki, posiłkując się równocześnie rożnymi informacjami typowymi dla kalendarzy (kalendarz imion, świąt i babiogórskich imprez wraz z krótkimi opisami najważniejszych z nich). W tej części dodatkowo wprowadzono Kalendarium historyczne oparte o poprzednie wydania, opracowane przez Janusza Kociołka i Marcina Leśniakiewicza, a uzupełnione przez Urszulę Janicką-Krzywdę i Katarzynę Słabosz – Palacz. Warstwa ilustracyjno-opisowa, wzbogacająca tę część, została przygotowana przez Katarzynę Fujak w formie fotograficznej galerii najważniejszych babiogórskich roślin (w kolejności alfabetycznej) wraz z krótkimi charakterystykami.

Druga część „Kalendarza” poświęcona jest opisowi i zastosowaniu roślin występujących w okolicach Babiej Góry w rożnych dziedzinach życia. Ta część „Kalendarza” składa się z dwóch rozdziałów: pierwszy, autorstwa Katarzyny Fujak, Siła babiogórskich roślin, jest uzupełnieniem galerii i przedstawia poszerzone informacje na temat szaty roślinnej Babiej Góry, oraz drugi, autorstwa Eweliny Harańczyk, Medycyna ludowa pod Babią Górą. Profilaktyka– leczenie – ludowi specjaliści, stanowiący przegląd zabiegów leczniczych oraz charakteryzuje zastosowanie roślin w medycynie ludowej na przestrzeni wieków. Teksty ilustrowane są rycinami Moniki Tlałki i fotografiami Pawła Franczaka, Katarzyny Fujak, Piotra Krzywdy i Katarzyny Słabosz-Palacz.

Trzecia część to Teleinformator babiogórski, w którym odbiorcy znajdą podstawowe informacje teleadresowe instytucji znajdujących się na obszarze działalności Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, zaktualizowana na podstawie informacji, które nadeszły do redakcji „Kalendarza” od przedstawicieli poszczególnych gmin i powiatów.

Może Ci się spodobać również:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content