Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich  
 
Budzów      BudzówBystra-Sidzina   Bystra-SidzinaJabłonka       JabłonkaJordanówMiasto JordanówKoszarawa     KoszarawaLanckorona    LanckoronaLipnica Wielka   Lipnica WielkaMaków Podhalański Maków PodhalańskiMucharz       MucharzStryszawa      StryszawaSucha Beskidzka Sucha BeskidzkaZawoja         ZawojaZembrzyce     Zembrzyce

Stowarzyszenie
Gmin Babiogórskich

Stowarzyszenie
Wydarzenia
  Jesteś tutaj strona główna wydarzenia 30.08.2014
STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGÓRSKICH

ul. Mickiewicza 19
34-200 Sucha Beskidzka
tel. 665-053-572
info@sgb.org.pl
www.sgb.org.pl


 


ARCHIWUM WYDARZEŃ
  ROK 2021
  ROK 2020
  ROK 2019
  ROK 2018
  ROK 2017
  ROK 2016
  ROK 2015
  ROK 2014
  ROK 2013
  ROK 2012
  ROK 2011
  ROK 2010
  ROK 2009

30 sierpień 2014 roku

XIX BABIOGÓRSKI ZŁAZ SAMORZĄDOWCÓWTradycyjnie w ostatnią sobotę sierpnia samorządowcy gmin będących członkami Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej spotkali się w Makowie Podhalańskim na XIX Międzynarodowym Złazie Samorządowców. Złaz rozpoczęto mszą św. koncelebrowaną w intencji mieszkańców gmin i uczestników spotkania, odprawioną w makowskim  sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin.

Miejscem docelowym złazu był stadion sportowy MKS Halniak, na którym odbyła się druga część spotkania, gdzie w miłej atmosferze, przy muzyce i śpiewie mogli integrować się uczestnicy złazu.  Na scenie zaprezentowały się  poszczególne grupy złazowe uczestnicząc w  różnego rodzaju konkursach i zabawach. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Jak co roku wyróżniono dyplomami: najmłodszych i najstarszych uczestników złazu, najliczniejsze i najbardziej rozśpiewane grupy, najliczniejsze rodziny oraz  osoby,  które były obecne na wszystkich złazach.

Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje ks. Tadeuszowi Różałowskiemu  za przewodniczenie mszy św. i  przedstawienie historii makowskiej parafii, kapelanowi o. Tomaszowi Michalskiemu za wygłoszenie kazania oraz ks. Adamowi Stopie proboszczowi parafii św. Karola Boremeusza w Koszarawie za przyjęcie zaproszenia. Szczególne podziękowania Zarząd kieruje do Pana Pawła Sali Burmistrza Makowa Podhalańskiego  i jego współpracowników za wzorowe przygotowanie imprezy, wspaniałą atmosferę, a przede wszystkim dziękuje uczestnikom złazu, którzy przeszli nawet kilkanaście kilometrów,  aby spotkać się i  wspólnie realizować główne zadanie  naszego stowarzyszenia tj. promowanie walorów przyrodniczo-rekreacyjnych oraz ochrona i pomnażanie dziedzictwa kulturowego naszego regiony.

Do zobaczenie w 2015 roku na jubileuszowym XX Złazie Samorządowców.STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572