“Babia Góra i okolice. Przewodnik po obszarze Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich” – najlepsze wydawnictwo o górach

Publikacja „Babia Góra i okolice. Przewodnik po obszarze Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich” zajęła III miejsce w kategorii Przewodniki w 2. Międzynarodowym Konkursie ”Najlepsze wydawnictwa o górach” zorganizowanym  przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, Targi w Krakowie Sp. z o.o. oraz Wydawnictwo Karpaty – Andrzej Łączyński.

Celem konkursu jest promowanie wydawnictw o górach polskich i świata oraz tematyce z górami związanej, które zostały wydane w następujących kategoriach:
I Albumy (wydane w dowolnym języku)
II Przewodniki (wydane w dowolnym języku)
III Monografie, wydawnictwa popularnonaukowe oraz inne (wydane w języku polskim)
IV Proza literacka o tematyce górskiej (wydana w języku polskim)
V Mapy (wydane w dowolnym języku)
VI Atlasy (wydane w języku polskim),
a ukazały się z wydrukowaną datą wydania w latach 2015 – 2017.

W tej edycji konkursu brało udział 39 wydawców, w tym 25 polskich oraz 14 zagranicznych (Anglia, Austria, Bułgaria, Czechy, Grecja, Słowacja i Ukraina). Zgłoszono 124 tytuły, w tym 82 polskie i 42 zagraniczne.

W kategorii Przewodniki I miejsce przypadło Wydawnictwu Tatrzańskiego Parku Narodowego, Zakopane Przewodnik Przyrodniczy po Tatrach Polskich, II miejsce jury przyznało Wydawnictwu COMPASS, Kraków Bieszczady na rowerze. Nie tylko dla profesjonalistów, III miejsce przepadło naszej publikacji.

Uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się 26 października br. w pierwszy dzień 21 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu oraz jury za tak wysoką ocenę naszego wydawnictwa. Jest to niewątpliwie wyraz uznania i docenienie wysiłku włożonego przez autora Pana Marcina Leśniakiewicza w opracowanie tak obszernego i dokładnego przewodnika po obszarze 14 gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich. Przewodnik został już raz wyróżniony w 2015 roku (w roku jego wydania) na XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim wyróżnionym, a szczególnie Babiogórskiemu Parkowi Narodowemu, którego książka Wody Babiej Góry zajęła I miejsce w kategorii Monografie, Wydawnictwa Popularnonaukowe oraz inne.

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content