Informacja – XX Jubileuszowy Konkurs Wiedzy Ogólnej „Leonardo 2016”

Trwają prace związane z organizacją XX Jubileuszowego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo 2016”. Biorą w nim udział uczniowie gimnazjów czternastu gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich oraz młodzież słowacka ze Zdrużenia Babia Hora. Konkurs obejmuje swoim zakresem zagadnienia z przedmiotów obowiązujących w gimnazjum oraz dodatkowo wiedzę o regionie.

Wzorem lat ubiegłych rozegrany zostanie w trzech etapach: I etap (szkolny) zostanie przeprowadzony do dnia 6 maja 2016 roku, etap II (gminny) odbędzie się 20 maja 2016 roku o godzinie 1000 we wszystkich gminach równolegle. Pytania do tego etapu dostarczone zostaną do gmin w dniach 18 i 19 maja 2016 roku. Pytania do etapów II i III opracowywane są na podstawie materiałów dostarczonych przez nauczycieli gimnazjów.

Gospodarzem finału głównego (etap III), który odbędzie się 3 czerwca 2016 roku o godzinie 10:00 w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym Caritas im. Jana Pawła II w Zakrzowie będzie Pan Jan Wacławski wójt gminy Stryszów.

Dla laureatów (30 uczniów z gmin polskich i 11 z gmin słowackich) konkursu planowana jest wycieczka w dniach 16 – 18 czerwca 2016 roku. W programie między innymi: ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, Łazienki Królewskie, Stare i Nowe Miasto, Krakowskie Przedmieście i okolice, centrum miasta, Pałac w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego. Dziesięciu uczniów tzw. „finału ścisłego” otrzyma dodatkowo nagrody ufundowane przez stowarzyszenie i instytucje z nim współpracujące oraz burmistrzów i wójtów gmin zrzeszonych w SGB.

Pytania o regionie opracowane są na podstawie następujących publikacji wydanych przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich:

  • Kalendarz SGB lata od 2000 – 2016,
  • Rocznik Babiogórski wszystkie tomy,
  • Gminy Babiogórskie – Informator Turystyczny SGB,
  • Informator – Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich,
  • Piotr Krzywda – „Wokół Babiej Góry. Przewodnik samochodowy”,
  • Andrzej Siwek „Kościół pod wezwaniem św. Klemensa w Zawoi”,
  • dr Piotr Sadowski – „Druga wojna światowa pod Babią Górą. Księga strat”,
  • Marcin Leśniakiewicz – „Babia Góra i okolice. Przewodnik po obszarze Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich”.

Zadanie: XX Jubileuszowy Konkurs Wiedzy Ogólnej „Leonardo 2016” jest współfinansowane przez Zarząd Powiatu Suskiego w ramach realizacji zadania publicznego Powiatu Suskiego na rok 2016 w zakresie: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content