KALENDARZ SGB 2014 – BABIOGÓRSCY ZBÓJNICY

W 2012 roku Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich zaprezentowało nowy układ „Rocznika Babiogórskiego”, który spotkał się z pozytywnym odbiorem. W tym roku czas przyszedł na nową formułę „Kalendarza SGB”. Główną myślą towarzyszącą pracom koncepcyjnym była próba „upraktycznienia” tego wydawnictwa, przy jednoczesnym zachowaniu, zgodnie z tradycją kultywowaną w „Kalendarzu”, w miarę proporcjonalnie rozłożonego zakresu treści, prezentujących gminy należące do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich.

„Kalendarz” składa się z trzech części. Pierwsza – typowo praktyczna z podziałem tygodniowym na rozkładówkach – ma służyć przede wszystkim właścicielom „Kalendarza”, którzy będą mogli czynić stosowne notatki, posiłkując się równocześnie rożnymi informacjami typowymi dla kalendarzy (kalendarz imion, świąt i babiogórskich imprez wraz z krótkimi opisami najważniejszych z nich). W tej części dodatkowo wprowadzono Kalendarium historyczne oparte o poprzednie wydania.

Druga część „Kalendarza” 2014 poświęcona jest historii zbójnictwa pod Babią Górą. Trzecia część to Teleinformator babiogórski, w którym odbiorcy znajdą podstawowe informacje teleadresowe instytucji znajdujących się na obszarze działalności Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich (w zamyśle będzie to stała część „Kalendarza”, na bieżąco uzupełniana).

Mamy nadzieję, że nowa formuła „Kalendarza” przypadnie do gustu Czytelnikom, liczymy na Państwa sugestie, które będą pomocne przy tworzeniu kolejnych wydań w przyszłości. Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego wydawnictwa – Autorom tekstów, fotografii i obrazów oraz wszystkim tym, którzy nieodpłatnie udostępnili własne materiały do publikacji. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pomysłodawcy tegorocznej edycji „Kalendarza” oraz osobom zaangażowanym w pracę nad jego wydaniem.

„Kalendarz” można nabyć w Biurze Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miasta oraz w siedzibie Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich (budynek Urzędu Miasta, pok. 47) w godzinach urzędowania. Cena kalendarza – 20 zł.

MM

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content