Ukazał się kalendarz na rok 2015 pt. „Siła Babiogórskich Roślin” Podobnie jak kalendarz na 2014 rok składa się z trzech części.
Pierwsza– typowo praktyczna z podziałem tygodniowym na rozkładówkach – ma służyć przede wszystkim właścicielom „Kalendarza”, którzy będą mogli czynić stosowne notatki, posiłkując się równocześnie rożnymi informacjami typowymi dla kalendarzy (kalendarz imion, świąt i babiogórskich imprez wraz z krótkimi opisami najważniejszych z nich). W tej części dodatkowo wprowadzono Kalendarium historyczne oparte o poprzednie wydania, opracowane przez Janusza Kociołka i Marcina Leśniakiewicza, a uzupełnione przez Urszulę Janicką-Krzywdę i Katarzynę Słabosz – Palacz. Warstwa ilustracyjno-opisowa, wzbogacająca tę część, została przygotowana przez Katarzynę Fujak w formie fotograficznej galerii najważniejszych babiogórskich roślin (w kolejności alfabetycznej) wraz z krótkimi charakterystykami.
Druga część „Kalendarza” poświęcona jest opisowi i zastosowaniu roślin występujących w okolicach Babiej Góry w rożnych dziedzinach życia. Ta część „Kalendarza” składa się z dwóch rozdziałów: pierwszy, autorstwa Katarzyny Fujak, Siła babiogórskich roślin, jest uzupełnieniem galerii i przedstawia poszerzone informacje na temat szaty roślinnej Babiej Góry, oraz drugi, autorstwa Eweliny Harańczyk, Medycyna ludowa pod Babią Górą. Profilaktyka– leczenie – ludowi specjaliści, stanowiący przegląd zabiegów leczniczych oraz charakteryzuje zastosowanie roślin w medycynie ludowej na przestrzeni wieków. Teksty ilustrowane są rycinami Moniki Tlałki i fotografiami Pawła Franczaka, Katarzyny Fujak, Piotra Krzywdy i Katarzyny Słabosz-Palacz.
Trzecia część to Teleinformator babiogórski, w którym odbiorcy znajdą podstawowe informacje teleadresowe instytucji znajdujących się na obszarze działalności Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, zaktualizowana na podstawie informacji, które nadeszły do redakcji „Kalendarza” od przedstawicieli poszczególnych gmin i powiatów.
Kalendarz można nabyć w siedzibie Stowarzyszenia – budynek Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej, ul. Mickiewicza 19, pokój nr 47, II piętro lub w Biurze Obsługi Mieszkańców w tymże budynku w cenie 20 zł za egzemplarz.
MM