Kalendarz SGB 2016 – Babiogórskie ptaki

Jest już w sprzedaży Kalendarz Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich na rok 2016 o tematyce „Babiogórskie ptaki”. Podobnie jak kalendarz na 2015 rok podzielony jest na trzy części. W pierwszej są fotografie babiogórskich ptaków wraz krótkimi charakterystykami, omawiającymi budowę ciał, etymologię nazw oraz cechy charakterystyczne, co pozwala dostrzec różnicę pomiędzy gatunkami. Ta część jest wzbogacona wybranymi przysłowiami i sentencjami tematycznie związanymi z ptakami. W drugiej części jest kilka opracowań, które w sposób popularno-naukowy przedstawiają systematykę ptaków oraz opisują ich życie i zwyczaje. Można w niej także przeczytać o roli ptaków w kulturze.

Trzecią częścią tego wydawnictwa jest uaktualniony Teleinformator babiogórski.

W kalendarzu znajdują się stałe, charakterystyczne dla kalendarzy elementy jak kalendarz imion, świat, a w bieżącym roku uzupełnione o czasy wschodów i zachodów słońca, fazy księżyca i znaki zodiaku. Uzupełniona zostało także Kalendarium historyczne o kolejne wydarzenia, które miały miejsce w 14 gminach będących członkami Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich.

Kalendarz można zakupić w siedzibie Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich w Suchej Beskidzkiej ul. Mickiewicza 19, II piętro, pokój nr 47 ( budynek Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej). Cena 1 egzemplarza 20 zł.

Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu – 607182340 lub 665053572

MM

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content