Konkurs wiedzy ogólnej „Leonardo

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich już po raz dziewiętnasty organizuje konkurs wiedzy ogólnej „Leonardo”. Bierze w nim udział młodzież gimnazjalna z 14  gmin zrzeszonych w SGB oraz młodzież  słowacka z gmin należących do Zdrużenia Babia Hora. Zakresem tematycznym obejmuje zagadnienia z przedmiotów obowiązujących w gimnazjum oraz dodatkowo wiedzę o regionie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, gminnego  i finału głównego.  Finał główny rozgrywane jest w dwóch częściach: pierwsza – pisemna,  składająca się z 33 pytań testowych, druga ustana (tzw. ścisły finał),  do której przechodzi dziesięciu uczniów, którzy uzyskali największa ilość punktów w części pisemnej.

Nagrodą dla 30 najlepszych uczestników finału głównego  jest wycieczka, natomiast 10 uczestników finału ścisłego otrzymuje  dodatkowo dyplomy i nagrody  rzeczowe ufundowane przez SGB, burmistrzów i wójtów z gmin stowarzyszonych oraz instytucje współpracujące.

Laureaci (miejsca od I do III) mogą ubiegać się o przyznanie punktów na świadectwie ukończenia gimnazjum za „szczególne osiągniecia ucznia”.

W bieżącym roku finały gminne odbędą się we wszystkich gimnazjach w dniu 22 maja, natomiast finał główny, na zaproszenie Zdrużenia Babia Hora, odbędzie się w dniu 3 czerwca br. w Zespole Szkół  w Zubrohlavie na Słowacji.

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content