LEONARDO 2011

Już po raz szesnasty Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich zorganizowało i przeprowadziło Konkurs Wiedzy Ogólnej dla Gimnazjalistów „LEONARDO”. W konkursie tym bierze udział młodzież gimnazjalna z 14 gmin zrzeszonych w SGB oraz z 8 gmin słowackich, przez co Konkurs posiada rangę „międzynarodowego”. W kolejnych etapach Konkursu wyłaniani są reprezentanci poszczególnych gmin. W roku bieżącym finał główny odbył się w Gminie Stryszawa w Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki. W opinii uczestników i opiekunów był to jeden z najlepiej zorganizowanych finałów w historii „LEONARDO”.

W rozgrywce finałowej bierze udział 56 uczniów w tym ośmioro ze Słowacji. Po części pisemnej na „polu bitwy” pozostaje najlepsza dziesiątka. Każdy z dziesięciorga uczestników finału ścisłego bierze udział w mini quizie odpowiadając na pięć pytań.
Dla 38 uczestników, którzy osiągnęli odpowiednio dobre wyniki nagrodą jest 3 dniowa wycieczka. Do tej pory finaliści „LEONARDO” mieli okazję zwiedzić Wiedeń, Bratysławę, Budapeszt, Warszawę, Częstochowę, Lwów, słowacki Liptów i Spisz, najciekawsze zabytki małopolski, Góry Stołowe i Wrocław.

W tym roku zaplanowano wycieczkę „szlakiem polskiego renesansu”, gdzie gimnazjaliści odwiedzili Baranów Sandomierski, Sandomierz, Puławy, Nałęczów, Kazimierz Dolny n/Wisłą, zamek w Janowcu oraz wypłynęli w rejs statkiem po Wiśle.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i mamy nadzieję, że zarówno udział w Konkursie jak i w wycieczce dostarczył niezapomnianych wrażeń i zaowocował nowymi przyjaźniami, szczególnie polsko – słowackimi, bo przecież integracja transgraniczna młodzieży jest jednym z celów jaki przyświeca idei tego Konkursu.

Zb. Kowalski
 z up. Zarządu SGB
 koordynator Konkursu

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content