LEONARDO 2013

Po rocznej przerwie Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich wznowiło organizację Konkursu Wiedzy Ogólnej dla Gimnazjalistów “LEONARDO”.

W wyniku wcześniejszych eliminacji przeprowadzanych w 14 gminach zrzeszonych w SGB oraz 11 gminach słowackich ze Zdrużenia Babia Hora, wyłoniono 48 reprezentantów z Polski i 11 ze Słowacji, którzy mogli zmierzyć się 7 czerwca w finale głównym.

Finał główny przeprowadzany jest zgodnie z regulaminem Konkursu w dwóch etapach. W pierwszym etapie – pisemnym, uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na 33 pytania z przedmiotów obowiązujących w gimnazjum oraz dodatkowo na pytania z wiedzy o regionie. Odpowiedzi punktowane są w skali od 0 do 2 punktów. Do drugiego etapu – części ustnej – może zakwalifikować się tylko 10 najlepszych, to znaczy tych, którzy w pierwszym etapie uzyskali największą ilość punktów. W tym roku najlepszą dziesiątką okazało się ośmioro uczniów z Polski i dwoje uczniów ze Słowacji. W wyniku zaciętej rywalizacji uplasowali się oni na następujących pozycjach:

  1. Ferdinand Jagielka (Słowacja),
  2. Karol Miklusiak (Gmina Stryszawa),
  3. Marcin Stankiewicz (Jordanów),
  4. Szymon Ogórek (Gmina Jabłonka),
  5. Michał Rekies (Gmina Zawoja),
  6. Nikola Kupčikowa (Słowacja),
  7. Karol Skoczyk (Lipnica Wielka),
  8. Radosław Grajny (Gmina Stryszów),
  9. Katarzyna Giądła (Gmina Jabłonka)
  10. Joanna Spyrka (Gmina Stryszawa).

Nagrodą dla 30 najlepszych finalistów jest od początku (od 1996 roku) wycieczka w całości organizowana i finansowana przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich i Zdrużenie Babia Hora. Szczegółowy opis tego wydarzenia w osobnym tekście wraz ze zdjęciami, autorstwa Pana Jana Malagi.

Gospodarzem finału tegorocznej edycji konkursu była Gmina Budzów. Konkurs zorganizowano w pięknej nowej szkole, udostępniając uczestnikom 3 sale dydaktyczne do przeprowadzenia etapu pisemnego oraz doskonale przygotowaną do przeprowadzenia części ustnej halę sportową, gdzie jeszcze przed rozpoczęciem zmagań konkursowych uczestnicy mieli okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez koleżanki i kolegów z Gimnazjum w Budzowie. Szczególne wyrazy uznania należą się Panu Wójtowi Janowi Najdkowi oraz Dyrekcji Szkoły za perfekcyjne i utrzymane na bardzo wysokim poziomie przygotowanie całej imprezy.

Zdjęcia z finału Konkursu Leonardo 2013 wykonał Robert Kadela

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content