Rocznik Babiogórski tom 21 wyróżniony przez Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej !!!

W ramach 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (Polska) w 2021 roku odbył się 6. MIĘDZYNARODOWY KONKURS „NAJLEPSZE WYDAWNICTWA O GÓRACH”, którego organizatorami są Targi w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego oraz Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie. W 6. Konkursie w 2021 roku brało udział 45 wydawców z ośmiu krajów (Austria, Bułgaria, Czechy, Kanada, Polska, Słowacja, Ukraina i Wielka Brytania), którzy zgłosili do Konkursu 116 wydawnictw. Wśród laureatów lub wyróżnionych w Konkursie znalazły się wydawnictwa z Austrii, Bułgarii, Czech, Kanady, Polski, Słowacji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

w 2017 roku na 2. Międzynarodowym Konkursie „Najlepsze wydawnictwa o górach”  w kategorii przewodniki III miejsce otrzymało wydawnictwo „Babia Góra i okolice”. Przewodnik po obszarze Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich” autorstwa Marcina Leśniakiewicza.  Przewodnik ten  już wcześniej bo w 2015 roku otrzymał dyplom Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej w Krakowie,

w 2018 roku wyróżnienie Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK  (3. Międzynarodowy Konkurs) otrzymały kalendarze: „Siła babiogórskich roślin” (redaktor Katarzyna Słabosz-Palacz), „Babiogórskie ptaki”, Babiogórskie grzyby”, Babiogórskie ssaki”, ”Babiogórskie motyle” (redaktor Maciej Mażul),

w 2019 roku (4. Międzynarodowy  Konkurs) wyróżnienie Koła Przewodników Beskidzkich PTTK im. Romana Reinfussa otrzymały wydawnictwa popularno-naukowe  Roczniki Babiogórskie:  rok 2016, tom 17(redaktor Katarzyna Słabosz-Palacz, Z-ca  Katarzyna Fujak),  rok 2017 tom 18 i rok 2018 tom 19 (redaktor Katarzyna Fujak)

Zarząd Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich serdecznie dziękuje jury konkursu oraz jego organizatorom za docenienie i uhonorowanie wydawnictw Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich. Jest to zaszczyt i motywacja do podejmowania dalszych  działań wydawniczych.  Autorom, redaktorom i wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym powstały ww. wydawnictwa serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowanie kieruje do Pana dr Tomasza Pasierbka Dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego i jego współpracownikom w zwłaszcza Pani Katarzynie Fujak  i Panu Maciejowi Mażulowi za współfinansowanie i nieoceniona pomoc merytoryczą.

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content