Spis próbny w Gminie Jabonka przed zaplanowanym na 2021 r. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań

Szanowni Państwo,

od 1 kwietnia w gminie Jabłonka trwa spis próbny przed Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. Spis próbny rozpoczął się jednocześnie w 16 gminach w Polsce i potrwa do 30 kwietnia br. Mimo pandemii koronawirusa pracownicy statystyki publicznej są zobligowani ustawowo do przeprowadzenia spisu próbnego. Ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców odbywa się on wyłącznie w drodze samospisu internetowego i wywiadu telefonicznego. Nie realizujemy spisu próbnego poprzez wywiad bezpośredni co oznacza, że żaden pracownik statystyki publicznej nie odwiedza mieszkańców gminy Jabłonka.

Rozpowszechnianie wiedzy na temat spisów powszechnych w okresie, kiedy kontakty bezpośrednie nie są możliwe, jest bardzo trudne, dlatego też staramy się dotrzeć z informacją do mieszkańców różnymi sposobami, również kontaktując się z Państwem.

W tym trudnym czasie epidemii koronawirusa będziemy wdzięczni za wsparcie w popularyzacji spisów wśród mieszkańców gminy Jabłonka poprzez umieszczenie załączonych informacji na Państwa stronie internetowej i na portalach społecznościowych.

Prosimy, abyście stali się Państwo Ambasadorami spisu próbnego w gminie Jabłonka.
Więcej informacji na temat spisu można znaleźć na stronie internetowej spis.gov.pl

Z góry dziękujemy za Państwa życzliwość i pomoc.

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Krakowie

Pozdrawiam

Ewa Klimowska
Główny Specjalista
Wydział Organizacji
+48 12 33 49 861

„W spisie próbnym rachmistrz nie zapuka! #Zostanwdomu i spisz się on-line lub telefonicznie”

Do 30 kwietnia 2020 r. mieszkańcy gminy Jabłonka biorą udział w obowiązkowym spisie próbnym przed zaplanowanym na 2021 r. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jeśli ktoś z mieszkańców gminy Jabłonka jeszcze nie dokonał samospisu, powinien zrobić to jak najszybciej.

Pracownicy Wojewódzkiego Biura Spisowego w Krakowie przypominają, że każdy mieszkaniec gminy może dokonać spisu we własnym domu, przy wykorzystaniu aplikacji dostępnej na stronie internetowej spis.gov.pl. Logowanie do aplikacji jest możliwe przez Profil Zaufany i systemy informatyczne niektórych banków, za pomocą numeru PESEL lub z wykorzystaniem kodu mieszkania otrzymanego w Liście Prezesa GUS. Wypełnienie aplikacji trwa kilkanaście minut i jest bardzo proste i intuicyjne.

Tym razem, w związku z epidemią koronawirusa, rachmistrzowie nie odwiedzają domów, jak byliśmy dotychczas przyzwyczajeni, natomiast mogą kontaktować się z mieszkańcami telefonicznie, aby wypełnić formularz spisowy.

Dane przekazywane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną i nie mogą zostać nikomu ujawnione, dlatego mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Chcąc się upewnić co do tożsamości osoby dzwoniącej można zadzwonić na infolinię statystyczną pod numer telefonu: 22 279 99 99 wew. 8 lub do Urzędu Statystycznego w Krakowie.

Jak mówi Agnieszka Szlubowska Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie „Mieszkańcy gminy Jabłonka będą stawiani za wzór w całym województwie małopolskim podczas zbliżających się spisów powszechnych”.

Bieżące informacje na temat trwającego spisu próbnego są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl oraz na stronie gminnego biura spisowego, czyli Urzędu Gminy w Jabłonce.

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content