STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGÓRSKICH LAUREATEM „KRYSZTAŁÓW SOLI 2010”

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich znalazło się w gronie laureatów nagród Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli 2010”, które zostały wręczone w czwartek 16 grudnia br. w Krakowie najlepszym organizacjom pozarządowym.

„Kryształy Soli” to nagroda, dzięki której Marszałek promuje najlepsze działania organizacji pozarządowych, a równocześnie dziękuje wszystkim, którzy swą działalnością budują wspólne dobro regionu. Nagrodzeni to liderzy w swoich środowiskach, którzy udowadniają, że rola organizacji pozarządowych w życiu publicznym jest bezcenna. Do tegorocznej edycji nagród zgłoszono 53 organizacje z całej Małopolski, które nagradzano w pięciu kategoriach. Kapituła oceniała nowatorstwo, trwałość i społeczne znaczenie realizowanych projektów. Nagroda ma charakter honorowy, a jej laureaci otrzymują symboliczne statuetki – „Kryształy Soli”.

Podczas uroczystości w auli Floriance Akademii Muzycznej w Krakowie w imieniu Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich statuetkę i dyplom odebrali Prezes Stowarzyszenia Marek Listwan i Sekretarz Maria Mazur. W uzasadnieniu przyznanej nagrody dla SGB Marszałek podkreślił modelową, partnerską współpracę i współdziałanie gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu na rzecz ochrony i pomnażania dóbr przyrodniczych, kulturowych i tradycji, a poprzez to wkład w rozwój społeczno-gospodarczy południowo-zachodniej Małopolski. Doceniony został ponadto bezcenny wkład w rozwój i pielęgnowanie tradycji, sztuki i kultury regionalnej oraz promowanie i ochronę walorów przyrodniczo-rekreacyjnych regionu, a zwłaszcza działania na rzecz rozwoju turystyki babiogórskich gmin.

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content