XVII Międzynarodowy Złaz Samorządowców SGB

Już po raz siedemnasty Samorządowcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Gmin Babiogórskich mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowym złazie. Od wielu lat większość z nich rezerwuje ostatnią sobotę sierpnia na górskie wędrówki po pięknych terenach naszego regionu. W tym roku wędrowaliśmy czterema trasami wyznaczonymi przez współorganizatorów – Gminę Mucharz – w malowniczym Paśmie Beskidu Małego, wokół zbiornika i po dnie przyszłego jeziora „Świnna Poręba”. Wszystkie grupy złazowe spotkały się na koronie przyszłego zbiornika. Zarejestrowało się 13 grup: Gmina Budzów, Gmina Bystra Sidzina, Gmina Lanckorona, Gmina Maków Podhalański, Gmina Stryszawa, Gmina Stryszów, Miasto Sucha Beskidzka, Gmina Zawoja, Gmina Lipnica Wielka, Gmina Jabłonka, Gmina Koszarawa oraz Starostwo Sucha Beskidzka a także organizatorzy Gmina Mucharz. Dla wielu osób była to być może ostatnia okazja, by podziwiać tereny, które już niedługo na zawsze pokryje wodna tafla.
Tradycyjnie Złaz rozpoczęła Msza św. w intencji wszystkich uczestników złazu i mieszkańców gmin należących do Stowarzyszenia. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom posiłek, po którym rozpoczęły się występy zespołów regionalnych, konkursy oraz wspólne biesiadowanie. Podsumowując złaz, w którym udział wzięło blisko 600 osób, organizatorzy wyróżnili dyplomami najmłodszych i najstarszych uczestników oraz tych, którzy obecni byli na niemal wszystkich złazach zorganizowanych do tej pory. Najliczniejszą złazową grupę stanowili przedstawiciele Gminy Koszarawa (84 osoby), a najbardziej rozśpiewaną – „Jaszczurowianki” z Gminy Mucharz. Najmłodszymi uczestnikami byli Piotr Bruch (10 miesięcy) z Gminy Mucharz oraz Wiktor Lach (11 miesięcy) z Gminy Koszarawa. Najstarszymi uczestnikami: Emil Lach z Gminy Koszarawa oraz Zbigniew Podsadecki z Gminy Bystra – Sidzina. Za wielokrotne uczestnictwo wyróżniono Jana Łaciaka (17 razy) z Gminy Stryszawa, Jana Motora (16 razy) z Gminy Bystra – Sidzina i Mariana Lacha (16 razy) z Gminy Koszarawa, natomiast za wielokrotne uczestnictwo wśród dzieci – Joachima Zborka z Gminy Lipnica Wielka. Najliczniejszą rodziną obecną na złazie była rodzina Lachów z Koszarawy.

Na kolejny XVIII Złaz Samorządowców w roku 2013 zaprosił wójt Gminy Koszarawa, Pan Władysław Puda.

Zarząd SGB składa serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Wacławowi Wądolnemu oraz Samorządowi Gminy Mucharz za profesjonalne przygotowanie złazu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu imprezy i wspaniałej atmosfery, m.in. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie, harcerzom ze 130 DSTH  oraz strażakom z OSP z Gminy Mucharz.

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content