XIX BABIOGÓRSKI ZŁAZ SAMORZĄDOWCÓW – ZAPROSZENIE

UWAGA! Zmiana miejsca docelowego Złazu

Ulega zmianie miejsce docelowe XIX Międzynarodowego Złazu Samorządowców organizowanego 30 sierpnia w Makowie Podhalańskim. Po Mszy Św. w makowskim Sanktuarium uczestnicy tego wydarzenia spotykają się na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego “Halniak” ( a nie jak wcześniej planowano na terenie Ośrodka Usług Turystycznych “Jazy”).

 


 

W 2014 roku na trasie XIX Międzynarodowego Złazu Samorządowego spotykamy się w Makowie Podhalańskim. Gmina Maków Podhalański swym zasięgiem obejmuje miasto Maków Podhalański oraz 6 sołectw: Białkę, Grzechynię, Kojszówkę, Juszczyn, Wieprzec i Żarnówkę. Jej tereny o powierzchni ok. 109 km2 (Beskid Żywiecki) oraz Pasmem Koskowej Góry (Beskid Makowski), przez które przebiegają liczne szlaki turystyczne.

Niepowtarzalne górskie krajobrazy z rozległą powierzchnią kompleksów leśnych, bogactwo szaty roślinnej, liczne górskie potoki, cisza i rześkie powietrze sprawiają, że gmina jest bardzo dobrym miejscem do spędzania wolnego czasu. Duże bogactwo runa leśnego i łagodne ukształtowanie terenu przyciągają tu wielu zwolenników grzybobrania i górskich wędrówek. Na zwolenników aktywnych form wypoczynku czekają szlaki turystyczne, trasy rowerowe i konne, a także szlaki tematyczne. Gmina oferuje, nie tylko walory przyrodniczo-krajobrazowe, ale także możliwość poznania ciekawych zabytków, kultury i unikatowej tradycji.

Uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców gmin będących członkami Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich i uczestników złazu zostanie odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia Sanktuarium, w ołtarzu którego króluje obraz Matki Bożej Opiekunki Rodzin z XVI wieku, koronowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II w 1979 roku, podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Znajdują się w nim również dwie kaplice: jedna poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z jego relikwiami, a druga Miłosierdzia Bożego z relikwiami Błogosławionej Siostry Faustyny.

Docelowym punktem spotkania będzie Ośrodek Usług Turystycznych „JAZY” w Makowie Podhalańskim, gdzie serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników na tradycyjny poczęstunek, występy zespołów, konkursy i zabawy.

Cel złazu:

Celem złazu jest tworzenie wśród wspólnoty samorządowej przyjaznej atmosfery, integracji społeczności lokalnej, mieszkającej po obydwu stronach granicy polsko-słowackiej, promowanie piękna górskich miejscowości oraz zachęcanie do uprawiania turystyki jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Zespół Organizacyjny:

Komandor Złazu: Starszy Gazda SGB – Marek Listwan
Z-ca Komandora: Burmistrz Makowa Podhalańskiego – Paweł Sala
Dyrektor MBP w Makowie Podhalańskim – Halina Rejowska
Kapelan SGB – o. Tomasz Michalski
Proboszcz Parafii Maków Podhalański – ks. Tadeusz Różałowski
Sekretarz Gminy Maków Podhalański – Maria Czarniak
Sekretarz SGB – Maria Mazur

Pliki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku
1 pdf plakat_zlazu Plakat
231 KB
2 pdf regulamin_zlazu Regulamin złazu
71 KB
3 pdf program_zlazu Program złazu
94 KB
4 pdf trasy Trasy
90 KB

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content