XIX BABIOGÓRSKI ZŁAZ SAMORZĄDOWCÓW

Tradycyjnie w ostatnią sobotę sierpnia samorządowcy gmin będących członkami Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej spotkali się w Makowie Podhalańskim na XIX Międzynarodowym Złazie Samorządowców. Złaz rozpoczęto mszą św. koncelebrowaną w intencji mieszkańców gmin i uczestników spotkania, odprawioną w makowskim  sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin.

Miejscem docelowym złazu był stadion sportowy MKS Halniak, na którym odbyła się druga część spotkania, gdzie w miłej atmosferze, przy muzyce i śpiewie mogli integrować się uczestnicy złazu.  Na scenie zaprezentowały się  poszczególne grupy złazowe uczestnicząc w  różnego rodzaju konkursach i zabawach. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Jak co roku wyróżniono dyplomami: najmłodszych i najstarszych uczestników złazu, najliczniejsze i najbardziej rozśpiewane grupy, najliczniejsze rodziny oraz  osoby,  które były obecne na wszystkich złazach.

Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje ks. Tadeuszowi Różałowskiemu  za przewodniczenie mszy św. i  przedstawienie historii makowskiej parafii, kapelanowi o. Tomaszowi Michalskiemu za wygłoszenie kazania oraz ks. Adamowi Stopie proboszczowi parafii św. Karola Boremeusza w Koszarawie za przyjęcie zaproszenia. Szczególne podziękowania Zarząd kieruje do Pana Pawła Sali Burmistrza Makowa Podhalańskiego  i jego współpracowników za wzorowe przygotowanie imprezy, wspaniałą atmosferę, a przede wszystkim dziękuje uczestnikom złazu, którzy przeszli nawet kilkanaście kilometrów,  aby spotkać się i  wspólnie realizować główne zadanie  naszego stowarzyszenia tj. promowanie walorów przyrodniczo-rekreacyjnych oraz ochrona i pomnażanie dziedzictwa kulturowego naszego regiony.

Do zobaczenie w 2015 roku na jubileuszowym XX Złazie Samorządowców.

Zobacz najnowsze aktualności:

Łączy nas Babia Góra

Budzów
Budzów
Bystra-Sidzina
Bystra-Sidzina
Jablonka
Jablonka
Miasto Jordanów
m. Jordanów
Koszarawa
Koszarawa
Lanckorona
Lanckorona
Lipnica-Wielka
Lipnica-Wielka
Maków Podhalański
Maków Podh.
Mucharz
Mucharz
Stryszawa
Stryszawa
Sucha Beskidzka
Sucha Besk.
Zawoja
Zawoja
Zembrzyce
Zembrzyce

STOWARZYSZENIE GMIN BABIOGORSKICH
ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. 665-053-572

×
×

Koszyk

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich - logotyp

DZIĘKUJEMY
właśnie wysłałeś wiadomość

Postaram się na nią jak najszybciej odpowiedzieć

Skip to content